Troufáme si říci, že návštěva Hustopečí, města dobrého vína a mandloní, vždy stojí za to.

Jak strávit aktivní dovolenou v Hustopečích

Během čekání na další večerní degustaci těch nejlepších vín si můžete Vaši dovolenou užít aktivně i v těch nejteplejších a nejslunečnějších dní, kterých u nás v Hustopečích máme požehnaně. Můžete se účastnit jako divák některé z kulturních akcí, jež organizuje město Hustopeče anebo strávit den aktivně. Nabízí se výšlap na Pálavu, kde si jistě vychutnáte krásné výhledy na Novomlýnské nádrže, okolní rozlehlé vinice i vinařské obce. Můžete se projít skrze mandloňové sady až k rozhledně, která taktéž nabízí krásný výhled na různorodou okolní krajinu a město Hustopeče. Můžete projezdit na kole naše milované vinice a ovocné sady po vinařských stezkách, zastavit se u mnohých rozhleden a užívat si výhledy z každé z nich. V extrémně horkých dnech jistě oceníte osvěžení v Aquaparku s venkovními bazény, tobogány a kurty na beach volleyball.

Kulturní akce

Město Hustopeče každoročně organizuje mnoho zajímavých a vyhledávaných kulturních akcí oslavujících naše vína a vinařskou kulturu. Mezi největší akce patří březnová Slavnost mandloní a vína, říjnové Burčákové slavnosti alistopadová Oslava svatomartinských vín a husí. Hustopeče během roku nabízejí více než 100 kulturních či sportovních akcí. Během letních měsíců můžete navštívit zajímavou Stálou vinařskou expozici v Domě U Synků. Naplánujte si svou dovolenou s Hustopečským kalendářem akcí.

Ubytování

Ve městě se můžete ubytovat ve velkém množství penzionů a hotelů, seznam naleznete zde. My Vám doporučujeme Penzion U Halmů, s kterým máme výborné vztahy a od sklepa je coby kamenem dohodil – 400 metrů, 5 minut pěšky.


Užitečné informace pro turisty můžete nalézt na www.hustopece.cz.

Turistické informační centrum naleznete v horní části Dukelského náměstí.

map_infocentrum